Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


Crohnova choroba a ulcerózní kolitida

who-s-afraid-of-the-doctor-1-1258128-640x480Crohnova a choroba  a Ulcerozní kolitida jsou velice podobná onemocnění. Hlavní rozdíly jsou: Ulcerozní kolitida zasahuje pouze tlusté střevo a konečník, naopak Crohnova může zasáhnout celý trávící trakt. U ulcerózní kolitidy je zánět pouze ve střevní sliznici, u Crohna zasahuje celou střevní stěnu. Přírodní léčba si umí poradit s oběma těmito onemocněními, postupuje se stejným způsobem.

Příznaky Crohnovy choroby

Crohnova nemoc je autoimunitní zánětlivé onemocnění trávicího traktu, které nejčastěji postihuje tenké a tlusté střevo. Nejčastější projevy jsou: bolesti břicha, křeče, časté průjmy, nebo naopak zácpa, stolice několikrát za den, nadýmání a krev ve stolici. Lékař může Crohnovu chorobu diagnostikovat kombinací několika vyšetření, samotné laboratorní testy z krve neprokáží Crohnovu chorobu 100 %. Je potřeba doplňující vyšetření ultrazvukové vyšetření, nebo endoskopie či kolonoskopie. 

Důležitost přírodní léčby u Crohnovy nemoci

pestle-and-mortar-1326016-639x556Toto onemocnění je podle lékařů nevyléčitelné, lidé jsou proto odkázání na doživotní užívání léků (často to bývá kortikoidní léčba nebo tzv. biologická léčba). Dle mých zkušeností vyléčitelné je, proto je tak zásadní přírodní léčba. Jelikož se jedná o autoimunitní chorobu, léčba jen léky vede k tomu, že jen potlačujeme zánět, ale neřešíme příčinu problému. Často tak dochází k tomu, že pacientům se léky sice zlepší Crohnova choroba, ale tělo začne své nefunkční procesy projevovat jinde, tedy dojde ke vzniku jiné autoimunitní choroby (např. vznikne atopický ekzém, seboroická dermatitid nebo autoimunitní onemocnění štítné žlázy, nebo slinivky).

Nežádoucí účinky

Na fotografii vidíte atopický ekzém na zádech u mé pacientky s Crohnovou chorobou (ekzém vznikl až po roce užívání klasických léků na Crohnovu chorobu). záda zdenka Ekzém se nám společně s Crohnovou chorobou povedlo vymýtit (viz příběh pacientka Zdenka). Nežádoucí účinky jsou samozřejmě ještě další kapitolou, u každého léku (vysazování léků bez předchozího vyřešení příčiny je velice riskantní, vždy je potřeba konzultovat s lékařem. Díky tomu, že je střevo zanícené, dochází k horšímu vstřebávání všech nutričně důležitých látek a zdravotní problémy přibývají velice rychle, dochází k podvýživě mikronutrienty (vítamíny, minerály, antioxidanty). U těchto onemocnění je proto zvlášť dobré udělat si kůru vitamíny a minerály (nejvíce doporučuji multivitamín na nedostatkové látky, nebo VM-75, který je levnější).


 

Příběhy našich pacientů s Crohnovou chorobou

Klienta Zdeňka (23 let), Crohnova choroba, atopický ekzém, lupénka, seboroická dermatitida, temeno vlivem zánětu bez vlasů

PA160205První konzultace u mě v červnu 2010. Crohnova choroba diagnostikována od června roku 2006). Dříve léčena kortikoidy, dále pak roky biologická léčba. První roky biologické léčby došlo k zlepšení Crohna, ale po delší době začal ekzém, na celých zádech a hrudníku (ekzém od podzimu roku 2007), také měla na temeni hlavy zanícenou kůži s obrovskými šupinami a vypadanými vlasy (od léta 2008). Přestože pravidelně navštěvovala lékaře, její stav se stále zhoršoval. Ekzém se rozšiřoval, ve vlasech vznikala seboroická dermatitida a vlasy stále více padaly (viz fotografie seboroické dermatidy). Průjmy byly relativně pod kontrolou, ale také díky dobré životosprávě. Konkrétní lékařská léčba Crohnovy nemoci
PB280061Stravu jsme upravili jen trošku, protože u Crohnovy choroby měla nasazenou už roky dietu s omezením vlákniny. Zároveň jsme zařadili přírodní léčbu a léčivé potraviny na léčbu Crohnovy choroby, které užívala rok intenzivně a dále pak v preventivních dávkách. Přírodní prostředky, kterými jsme Crohna vyléčili uvádím zde níže). Po 6 ti měsících přírodní léčby jsme mohli vysadit léky a dnes Zdeňka úplně zdravá. Ekzém zmizel z celého těla, zánět na temeni hlavy se postupně stabilizoval a dnes má krásnou pokožku a husté vlasy. Stolici má v pořádku (lékařka ji při vyšetření řekla, že má střeva bez zánětu a čisté jako dítě). Obrovským úspěchem je také to, že už nemusí brát žádné léky. Její lékařka nám tvrdila, že se Crohn po 6 ti měsících od vysazení léků vrátí. Ano v případech, kdy člověk jen vysadí léky a nevyléčil příčinu, Crohnova choroba se vrátí. V tomto případě je to již 4 roky, co se ani ekzém ani Crohn nevrátil. Na fotografii vidít začátek hojení seboroické dermatidy a růstu vlasů (pouze přírodními prostředky, žádné léky jsme nenasazovali).

Kvalita produktů (jaké konktrétní produkty pacient užíval): Pacientka několik měsíců před naší konzultací užívala nekvalitní mladý ječmen po kterém se jí spustilo krvácení ze střev a dokonce byla kvůli tomu i v nemocnici. Poté jsme nasadili dlouhodobě kvalitní ječmen a později, cca po půl roce i chlorellu. V produktech naleznete i další kvality produktů za levnější ceny, pro pacienty, kteří si nemohou dovolit dražší, u Crohnovy choroby, to ale výslovně nedoporučuji, podobné zkušenosti s dráždivostí nekvalitního ječmene už jsme zažili víckrát.

Klient Martin P., Crohnova choroba, silné křeče

Přírodní léčba: výrazné omezení masa, Premium noni, mladý ječmen, odšťavněné ovoce a zelenina,
Zkušenost klienta 1. měsíc: Po čtrnácti dnech jsem pozoroval zlepšení, bolestí výrazně ubylo, křeče jsou méně časté. Po prvním měsíci se cítím lépe než předtím.

3. měsíc: Léčba probíha i nadále dobře, Noni i Mladý ječmen bez obtíží v plných dávkách. Dokonce se mi na nehtech začínají objevovat půlměsíčky. Cítím se lépe než kdy jindy.

Klientka Hana L., Crohnova choroba, akné, imunita

Přírodní léčba: Premium noni, mladý ječmen
Nejdříve zhoršení akné (detoxikace) a pak následné zlepšení akné. Po prvních měsících menší bolesti a tlaky v břiše.

Kvalita produktů (jaké konktrétní produkty pacient užíval): Pacientka i pacient užívaia noni v modré láhvi (za 1540 Kč) a mladý ječmen.  V produktech naleznete i další kvalitny produktů za levnější ceny, pro pacienty, kteří si nemohou dovolit dražší, ty které nejvíce doporučujeme označujeme jako NEJ kvalita.

Doporučuji

menšíS Crohnovou chorobou už mám v mé poradně dlouholeté zkušenosti, u ulcerózní kolitidy je postup stejný, bohužel mnoho pacietnů ale vyřeší Ulcerózní kolitidu operačím odstraněním zanícené části střeva. Většina pacientů se domnívá, že jsou to nevyléčitelné choroby, lékaři jim to totiž tvrdí, stejně jako u jiných chronických onemocnění. Klasická medicína si umí dobře poradit s akutními problémy, ale chronické civilizační choroby umí pouze tlumit léky. Díky mým zkušenostem mohu říct, že přirodními prostředky je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida léčitelná, při vytrvalosti se lze zbavit léků i projevů. Důležité však je nevysazovat léky na začátku, toto je v kompetencích lékařů a léky je možné vysadit až v určité fázi po přírodní léčbě (např. po roce zkonzultovat s lékařem).

1) Nejvíce bych doporučila přírodní léčbu založenou na kombinaci stravy a přírodních prostředků. Produkty, které doporučujeme na Crohnovu chorobu najdete pod tímto článkem. Nejvíce se nám v léčbě Crohnovy choroby osvědčila kombinace Noni a zeleného ječmene. Zde je důležitá kvalita produktů, protože střeva u Crohnovy choroby jsou velmi citlivá a může dojít k podráždění a krvácení. Přímo v produktech také naleznete různé varianty kvality a ceny, někteří pacienti chtějí levnější produkt. Pro ty z vás kteří hledáte ověřenou kvalitu, uvádím i v příbězích pacientů výše, které konkrétní produkty jsem u nich použila. Mám mnoho zkušeností kdy si pacienti ublížili nekvalitním mladým ječmenem který obsahoval vlákninu nebo její stopy. V další fází, při zmírnění zánětů, nedochází už ke krvácení, bych doporučila Chlorellu (výborně se hodí na dodání látek a je také hojivá, důležité je správné dávkování, které našim zákazníkům přiládáme k objednávce a měníme v čase dle projevů). Pokud máte v krevních testech nedostatky látek, nebo cítíte, že vám jich mnoho chybí (poznáte na kvalitě kůže, vlasů, nehtů, na únavě), doporučila bych udělat i kůru multivitamínem nebo multiinerálem. Námi vyzkoušené produkty naleznete také zde pod článkem. 

2) Stravu bych doporučila změnit po několika měsících - cca mezi 3 - 9 ti měsících, aby mohlo dojít k jejímu ozdravení (Crohnova choroba a ulcerózní kolitida prakticky moc nedovolují zdravou stravu, protože střevo je zanícené a reaguje na vlákninu). Pokud chcete poradit jak správně změnit stravu u Crohnovy chrooby a ulcerózní kolitidy, kontaktujte mě na pavla.siroka@vitalcentrum.cz, zašlu vám ceník konzultací a sestavení jídelníčku a domluvíme se na individuální změnách ve stravě.

Mgr. Pavla Široká, autorka webu, výživová poradkyně a poradkyně přírodní léčby