Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


Cukrovka - co je ještě lepší než proticukrovková dieta?

Cukrovka (diabetes) je velmi vážné onemocnění, které mívá velmi vážné důsledky. Nejobávanějším je špatné hojení ran, které často vede ke gangrénám a následné amputaci končetiny. V tomto článku a videu si proto ukážeme jak s cukrovkou zatočit stravou a kde jsou příčiny proč cukrovka vzniká díky našemu stravování. 

Proticukrovková dieta:

Hlavním problém je, že dieta pro diabetiky, která je běžně doporučována i odbornými pracovníky, neodráží vědecké poznání. Současná dieta nastavená pro diabetiky je zaměřená pouze na následky onemocnění, ale ne na jeho samotné zvrácení, nebo zastavení zhoršení. Proto jsou diabetici mnohdy odkázáni na doživotní užívání léků, místo toho, aby nemoc zlepšovali a léčili. Tato běžná diabetická dieta zaměřená pouze na omezení "rychlých" cukrů je doporučována lékaři a výživovými poradci, díky své rozšířenosti. Mnoho odborníků se dále po studiu nevzdělávají pomocí vědeckých studií a v mnoha případech mohou opakovat i "pravdy" omílané médii a zájmovými firmami. Sama se setkávám s tímto neduhem i u velmi známých výživových poradců. Abyste lépe porozuměli tomu, jak výrazně se dá cukrovka zlepšit a že je možné vysadit léky, uvádím zde video lékařky, která je výzkumnicí v Pražském IKEMu. 

Video o vědeckém srovnání běžné stravy pro cukrovkáře a stravy, která cukrovku zlepšuje a umožňuje snížení léků:

Pokud vás toto video zaujalo a máte motivaci změnit svou stravu, poskytujeme také poradenství a vedení pro správné zavedení této stravy. V případě zájmu kontaktujte výživovou poradkyni Mgr. Pavlu Širokou, pavla.siroka@vitalcentrum.cz, +420 723 158 025

V případě, že byste rádi zlepšili cukrovku i produkty, ze jsou ty, které máme vyzkoušené: produkty a zdravá výživa, pro pomoc s cukrovkou (diabetem).