Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


Kokosový olej - kosmetika a vyživa

Zde se vám budeme snažit přibížit několik nejdůležitějších účinků kokosového oleje a také proč používáme tento kokosový olej a jaká je jeho výroba. 

black-and-white-4-1237657-639x4251) Kokosový olej a vlasová pokožka 

Kokosový olej se používá také na vlasovou pokožku. Výborně pomáhá proti nadměrné tvorbě lupů a zvlhčuje vlasovou pokožku. Dále ničí bakterie, kvasinky a viry, které často způsobují mnoho problémů v pokožce ve vlasech.


 

the-reflecting-skin-1500421-640x4802) Kokosový olej na citlivou kůži 

Kokosový olej často používají lidé s citlivou pokožkou, díky 100 % přírodnímu složení má dobrou snášenlivost, na rozdíl od kosmetických výrobků, které jsou plné chemických složek. Zejména je vhodný pro suchou až atopickou pokožku. Důležité je ale dle našich zkušeností vždy olej nanášet na mokrou kůži (po sprše či koupeli), v případě nanášení na nenavlhčenou pokožku naopak vysušuje.


 

virus-1309840-640x4803) Kokosový olej na patogeny a paradentózu

Kokosový olej díky svým tukům účinně likviduje bakterie, viry a plísně. Osobně  mám výrobnou zkušenost s kokosovým olejem na krvácející dásně, nebo paradentózu. Po umytí zubů nanesu  na kartáček trošku kokosového oleje a dásně znovu jemně promasíruju.

4) Kokosový olej pomáhá při chronických nemocech

Kokosový olej působí preventivně proti srdečním chorobám, senilitě, rakovině a pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi. Mnoho tuků zatěžuje žlučník. Kokosový olej díky svému jednoduchému trávení nezatěžuje žlučník. Kokosový olej také ocení kojící matky, zvyšuje totiž kvalitu mateřského mléka. Z dalších účinků také snižuje riziko infarktu, aterosklerózy. Ocení jej také sportovci, protože postupně dodává energii.


 

diet-1324036-639x4245) Hubnutí s kokosovým olejem  

Kokosový olej se často používá jako podpůrný prostředek při hubnutí. Je to především díky jeho schopnosti i po malém množství dobře zasytit a stimulovat metabolismus (podpora spalování kalorií).


 

coconut-1327503-640x480Proč jsme vybrali tento kokosový olej

1)    U kokosového oleje je velice důležité lisování za studena. Tento olej se lisuje za studena do 50 °C.

2)    Dále je základ každé potraviny způsob pěstování. Tyto kokosy jsou pěstovány za přísných podmínek ekologického zemědělství. Ekologické zemědělství je základem pro vyšší obsah živin v oleji, je zde zakázáno používání škodlivých postřiků (pesticidů) a také se nesmí používat umělá hnojiva .

3)    Tento olej také není zbaven aromatu – voní a chutná jemně kokosově.


menšíTip autorky webu, výživové poradkyně Mgr. Pavly Široké

Kokosový olej doma používáme nejen na sladkou kuchyni, ale také na slanou – např. chleba s kokosovým olejem a soli (zdravá alternativa chleba ze sádlem). Tato alternativa je klíčová pro ochranu cév, kokosový olej totiž neobsahuje cholesterol a nepodporuje aterosklerózu, infarkt a mrtvici. Sádlo a všechny živočišné produkty tyto choroby výrazně podporují, což je vzhledem 50 % úmrtnosti na tyto onemocnění v ČR důležité ve stravě obměnit! K dispozici máme několik značek a druhů balení - viz produkt níže. Pro ty z vás, kteří hledáte kvalitu, doporučila  bych níže uvedený bio kokosový olej, ale najdte tam také levnější variantu - nebio kokosový olej ve 1000 ml balení. Pokud jste už také vyzkoušeli více kokosových olejů, možná máte podobné zkušenosti jako já, že některé značky je lepší nekupovat - setkala jsem se zvláštní pachutí - jakoby žluklého oleje. Bez porovnání si toho ale člověk těžko všimne. Proto jsme zde vybrali jen ty oleje, které i po senzorickém testu byly výborné.