Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


Zelený ječmen

 

Superpotravina plná enzymů, pomáhá na mnoho civilizačních nemocí, pokud je kromě bio také kvalitní výroba. Se zeleným ječmenem máme 5 ti leté zkušenosti, prodáváme několik značek, liší se způsobem výroby. Pomůžeme vám s dávkováním - při objednávce vás telefonicky kontaktujeme a poradíme dávkování podle vašich cílů a zdravotních problémů. 

Cena 1 000 Kč
Kategorie Superfood a zelené potraviny
Zvolte variantu
Zelený ječmen Kód produktu 46/SUS2 Zelený ječmen: Sušená šťáva (bio), 2x 150 g, Lifefood Na objednávku 1 000 Kč
 

Kvalita ječmenů, dle způsobu zpravování a výroby

Mletá tráva

S mletou trávou máme špatné zkušenosti, má negativní vliv na trávení, protože obsahuje dráždivou vlákninu. Mnoho firem ji ale prodává - jedná se o nejlevnější ječmen na trhu a proto zákazníci často naletí na "dobrou cenu". Mnoho firem na obalu nespecifikuje, že se jedná o těžko stravitelnou ječmenná trávu - pouze např. napíší 100 % mladý ječmen - bez bližsího uvedení zda se jedná o šťávu, nebo mletou trávu. Pokud hledáte ten nejlevnější ječmen a nezáleží vám příliš na kvalitě, můžeme vám jej také objednat, ale běžně jej díky nevhodné kvalitě nemáme na skladě.

Sušená šťáva - vhodný pro bezlepkovou dietu

Naopak výborným produktem je sušená šťáva - je nabitá enzymy, dobře vstřebatelná a nedráždí trávení. Výtěžnost je samozřejmě nižší - protože z původní produkt výše musíte odšťavnit a šetrně usušit (do 42 °C, aby nebyly porušeny enzymy, v tomto ječmeni objeveno 21 enzymů). Díky nízké výtěžnosti je samozřejmě cena vyšší - ale vzhledem k vstřebatelnosti a kvalitě je výhodnější koupí sušená šťáva (u mleté trávy si kupujete převážně objemnou stolici plnou travní vlákniny). Dávkování - 1 - 3 čajové lžičky denně, 1 čajovou lžiču s 250 ml vody protřepat v šejkru. Ideální je pít mladý ječmen 20 min před jídlem (není nutností).

Před- naklíčený ječmen - není vhodný pro bezlepkovou dietu

Zásadním rozdílem mezi klasickým ječmenem, popřípadě mladým zeleným ječmenem a před-naklíčeným organickým ječmenem je obsah bioaktivních enzymů. Před-naklíčený organický ječmen obsahuje tzv. aktivní jádro, které je těsně před okamžikem vytvoření lístků. Právě v této fázi obsahuje ječmen přes 1000 bioaktivních enzymů! Dávkování: 1-3 čajové lžičky denně s jídlem nebo můžete prášek smíchat se šťávou, ovocným nebo zeleninovým koktejlem nebo nasypat na cereálie.
Mezi ty nejdůležitější patří:
 • Super Oxid Dismutáza (SOD)
 • Alpha-amyláza
 • Invertáza
 • Limitdextrináza
 • Pullanáza
 • Celluláza
 • B-glukanáza
 • Phenoáza
 • Fosfatáza
 • Peptidáza
 • Endorproteináza
 • Proteináza
 • Fosfodiesteráza

Zelený ječmen a jeho účinky

ječmen oriznuto ucinky bio rawMladý ječmen a energie

Zelený ječmen výborně účinkuje na celkové dodání energie do organismu. Přirozeně obsahuje 21 enzymů, tímpádem výborně pomáhá na jakékoliv onemocnění spojené se záněty a nedostkem látek, což je velká většina civilizačních chorob.  Tělo díky enzymům dokáže zabudovat do svých buněk potřebné vitamíny, minerály a ostatní životně důležité látky.

Velký počet enzymů

V lékaři často doporučují jako enzymoterapii Wobenzym, který ale obsahuje jen 9 druhů enzymů. Zelený ječmen obsahuje 21 druhů enzymů, jeho enzymoterapie je podle našich zkušeností mnohem účinnější, mnoho zdravotních pracovníků ale nezná tento účinek zeleného ječmene. Proto aby byly enzymy účinné je právě důležitá výroba ječmene, osobně znám několik značek, které uvádějí na ječmeni informace o obsahu enzymů, ale přitom používají způsob výroby, který enzymy ničí.

jogging-by-the-beach-1408632-639x852Zelený ječmen a problémy s klouby

Bolesti a záněty kloubů jsou dnes velice častým onemocněním. Ječmen na ně dle našich zkušeností účinkuje díky svému silnému enzymo-terapeutickému účinku a také dodáním mikronutrientů a antioxidantů

Zelený ječmen na záněty

Záněty obecně ječmen řeší, obecně zelené potraviny i ve stravě snižují zánět v těle (v krevních testech CRP)

Sport

Zelený ječmen i chlorella jsou výborné pro sportovce. Zvyšují výkony a zlepšují regeneraci po sportu. 

Zkušenosti výživovové poradkyně Mgr. Pavly Široké, autorky webu

menšíSami s manželem máme se zelenými potravinami - chlorellou a také mladým ječmenem dlouholeté zkušenosti (nyní v roce 2015 5 ti leté). U našich klientů jsme se setkali s různými nemocemi na které zelený ječmen účinkuje. Máme např. u něj výborné zkušenosti s problémy s žaludkem, záněty, očistou organismu, kloubními problémy, Crohnovou chorobou, vysokým krevním tlakem, cholesterolem, alergiemi a atopickým ekzémem. Dále také pozorujeme výrazné účinky na paradentózu, kvalitu zubů a osteoporózou. Výborné je produkty kombinovat, znásobí se tak jejich účinek - chlorella dodá důležité mikronutrienty a zelený ječmen je pomůže zabudovat do buněk. Také díky našim zkušenostem s několika značkami máme dobře podchycenou kvalitu produktů, které prodáváme. Mnoho parametrů kvality se obyčejný zákazník ani nemá jak dozvědět.  Díky našim prakitckým zkušenostem s kvalitou jsme pro vás zde připravili několik kategorií druhů ječmenů dle kvality a ceny. Před objednávkou nebo po objednávce vám doporučíme značku dle kvality, která se hodí pro vás. 

Dávkování zeleného ječmene

Díky našim zkušenostem s dávkováním mají od nás naši zákazníci servis - v případě že chtějí použít chlorellu na nějakou diagnózu, green-1405282-640x480poradíme jim jak ji dávkovat. Při objednávce produktů proto zákazníky kontaktujeme doporučíme jim individuální dávkování. Dávkování je velice důležité k tomu, aby produkt opravdu pomohl a také aby se nedostavily komplikace s detoxikací. 

Poradna k objednávce

Pokud budete chtít poradit s tím, jeslti je pro vás vhodná chlorella nebo ječmen (či oboje), nebo poradit s kvalitou, či s dávkováním na určitou diagnozu, napište to prosím do vaší objednávky a my se s vámi spojíme. 

Zkušenosti našich zákazníků

Jana B., Křižanov, chronická únava, úzkost: Dobrý den Pavlo, chtěla bych si od Vás objednat Zelený ječmen a chlorellu. První balíček těchto produktů jsem si objednala před 2 měsíci, jsem na max dávce a jsem moc spokojená. Ještě to není s ekzémem úplně v pořádku, ale je to daleko lepší. Ječmen již mám dopitý a chlorellu dobírám, potřebovala bych nové zelenáče. Děkuji moc, s pozdravem Jana B.