Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


Vědecké srovnání vlivu živočišných produktů a rostlinných produktů na zdraví

Doktor Michael Greger, je jedním z mála lékařů, který se zabývá výzkumy ohledně vlivu stravy na naše zdraví různých druhů stravování - jaký vliv na naše zdraví má maso, živočišné produkty, nebo naopak roslinná strava, veganství, vegetariánství. Pokud vás zajímá jak předcházet nejčastějším příčinám smrti, není lepší způsob než v přednášce projít s tímto lékařem jednotlivé poznatky, které dokazují jaký má vliv naše strava na naše zdraví. Video je v angličtině s českými titulky. 

Nejčastější civilizační choroby - srdeční a rakovina

Nejčastější příčiny smrti v USA a v České republice se neliší, proto je video výborným průvodcem i českých chorob. Dle statistického úřadu je stejně jako v USA nejčastější příčinou smrti na prvním místě  srdečně cévní onemocnění (infarkt, mrtvice), v ČR na toto onemocnění zemře každý druhý.

Druhou nejčastější příčinou smrti je rakovina (v ČR zemře na rakovinu každý třetí). Proto jsou výzkumy na toto téma velice důležité. Ve videu se také dozvíte, jakým způsobem jsou tyto informace poskytovány veřejnosti a proč se o těchto stovkách výzkumů mluví velice málo.