Přijímáme online platby

Loga kreditních karet


B12

V článku o vitamínu B12 o jeho zdrojích a nedostatku, jsme vám vysvělili nejčastější mýty kolem tohoto vitamínu, zde Vám doporučíme produkty. V případě, že byste rádi podpořili naši práci, můžete si produkty zakoupit u nás - naleznete je pod tímto článkem.

Všechny produkty, které doporučuji na svém webu jsou zároveň veganské (jsem veganka 10 let). Tedy i multivitamíny, zde neobsahují žádné živočišné produkty. Na doplnění vitamínu B12, bych vám doporučila nejvíce první 2 druhy, sami je používáme a také se nám osvědčily v naší poradně.


veg 1 rybiz1) Účinný vitamín B12 v Multivitamínu Veg 1
-
Tento multivitamín doporučujeme nejvíce, protože obsahuje, stejně jako v druhém bodě, je vhodný na vstřebávání pod jazykem. Ale zároveň kromě vitamínu B12, dodává také další látky, které často lidem (nejen veganům) chybí. Každá tableta obsahuje 100 % a více doporučené denní dávky vitamínu B2, B6, B12, kyseliny listové, vitamínu D, jódu a selenu. V případě zájmu o objednání produktu jej naleznete zde pod tímto člákem. Zejméne v zimě a na jaře je důležité tento vitamín užívat kvůli nedostatku vitamínu D ze sluníčka (dalším řešením může být dlouhá dovolená blíže k rovníku). 

2) Účinný Vitamín B12 - jak už jsme si řekli v předchozím článku, nejvstřebatelnější jsou tablety, které jsou uzpůsobené na vstřebávání vitamínu B12 pod jazykem b12bpřímo do krve. Polykání tablet je pro některé jedince neúčinné. 

VegetarianMultiple (1)3) Kůra na doplnění vitamínů a minerálů navíc k B12 - Jelikož jsou půdy vyčerpané konvenčním zemědělstvím (umělé hnojiva se začaly používat před 100 lety), dochází u lidí k čím dál většímu nedostatku látek, které bychom dříve neměli problém získat ze stravy. Proto doporučuji si 1 - 2x do roka dát kůru kvalitním multivitamínem (Ty které doporučujeme najdete zde pod článkem, pokud se chcete podívat na podrobnosti, doporučuji tyto 2 multivitamíny od Solgaru (poslední 2 v odkazu), ten doporučuji objednat dohromady s účinný B12, Favea (protože tyto multivitamíny se polykají, necucají). Multivitamíny doporučuji jen krátkodobě - kůru na 2 - 3 měsíce - 1x - 2x ročně. Dlouhodobě doporučuji kvalitní superpotraviny - spirulinu, směs chlorelly, spiruliny a mladého ječmene (produtky naleznete pod článkem). Pokud zde hledáte samostatný mladý ječmen a chlorellu, kontaktujte nás emailem, či telefonicky (+420 723 158 025, info@vitalcentrum.cz). U těchto produktů dokážeme správným dávkováním a výběrem značky, lépe dosáhnout vašich cílů a předejít chybám. Za ty roky máme vyzkoušeny různé cenové kategorie a nabízíme i levnější i dražší chlorelly dle kvality. Bez základního poradenství by se tyto velmi účinné produkty neměly prodávat, podobně jako léky.

Pro vstřebání B12 nedoporučujeme:

Je mnoho výrobců, kteří vyrábějí tablety B12, které se polykají (necucají). Při polykání závisí vstřebávání na více faktorech, cyklus vitamínu B12 přes složité mechanismy (viz obrázek výše). Proto se u některých lidí může stát, že se jim B12 při polknutí nevstřebá, ale v případě cucání by se vstřebal. Často výrobci do tabletky dávají několikanásobně větší množství vitamínu B12, aby byla velká šance, že se alespoň něco vstřebá.